Bylo nám ctí zahájit v rámci našeho pro bono a CSR programu spolupráci s nakladatelstvím Walden Press s.r.o., které se zaměřuje na udržitelnou architekturu a urbanismus, ekologické zemědělství, environmentální ekonomii a v neposlední řadě na soběstačný životní styl. Vedle nakladatelské činnosti provozuje i e-knihkupectví www.biobooks.cz, kde dává prostor obdobně profilovaným nakladatelům nebo spolkům.

Walden Press připravuje pro nadcházející roky několik zásadních překladových knih a tituly, do nichž jsou zapojení přední tuzemští odborníci. Velmi očekávané jsou publikace Ekosystém měst či The Green New Deal od amerického ekonoma Jeremy Rifkina.

Princip udržitelného přístupu k životnímu prostředí se u Walden Press propisuje i do samotných knih. Jsou vyráběné s minimálním odpadem, na papíru s maximální certifikací, bez chlóru a dalších chemikálií např. v barvách nebo vazbě.

Našim první společným projektem je ambiciózní Encyklopedie ekologického zemědělství, jejíž vydání je plánováno na první polovinu roku 2022.