Bylo nám ctí zahájit v rámci našeho pro bono a CSR programu spolupráci s nakladatelstvím Walden Press s.r.o., které se zaměřuje na udržitelnou architekturu a urbanismus, ekologické zemědělství, environmentální ekonomii a v neposlední řadě na soběstačný životní styl. Vedle nakladatelské činnosti provozuje i e-knihkupectví www.biobooks.cz, kde dává prostor obdobně profilovaným nakladatelům nebo spolkům.

Walden Press připravuje pro nadcházející roky několik zásadních překladových knih a tituly, do nichž jsou zapojení přední tuzemští odborníci. Velmi očekávané jsou publikace Ekosystém měst či The Green New Deal od amerického ekonoma Jeremy Rifkina.

Princip udržitelného přístupu k životnímu prostředí se u Walden Press propisuje i do samotných knih. Jsou vyráběné s minimálním odpadem, na papíru s maximální certifikací, bez chlóru a dalších chemikálií např. v barvách nebo vazbě.

Našim první společným projektem je ambiciózní Encyklopedie ekologického zemědělství, jejíž vydání je plánováno na první polovinu roku 2022.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat. Informace o cookies