Po dvou letech projednávání s městskými částmi i developery schválilo dne 27.  ledna 2022 Zastupitelstvo hlavního města Prahy Metodiku spoluúčasti investorů na rozvoji území hlavního města Prahy.

Metodika spoluúčasti investorů na rozvoji území hlavního města Prahy je základním podkladem pro jednání hlavního města s investory. Princip je uplatňován na případy, kdy investor žádá změnu územního plánu, která významně zvyšuje (nenárokově) hodnotu jeho pozemku. Na základě přesného a transparentního výpočtu hlavní město Praha určí, jakou měrou se soukromí investoři budou finančně podílet na budování nové infrastruktury, občanské vybavenosti, veřejných prostor, městských bytů apod. Jde o nová jednotná pravidla pro developery pro celé území hlavního města Prahy. 100 % vybraných prostředků bude vráceno zpět do lokality, kde dochází ke změně územního plánu a kde vzniká nová výstavba.

Advokátní kancelář Achour & Partners se podílela na oponentuře smluvních dokumentů vztahujících se k Metodice spoluúčasti investorů na rozvoji území hlavního města Prahy. V rámci oponentních týmů se na vypracování oponentury podíleli Gabriel Achour a Kristýna Zakouřilová.

Znění Metodiky spoluúčasti investorů na rozvoji území hlavního města Prahy naleznete na tomto odkazu: https://www.praha.eu/file/3391823/_20220128_PRESS_KIT_TK_Nova_pravidla_pro_developery_.pdf

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat. Informace o cookies